SKB 1SKB-R2411 STAND CASE Internal dimensions 591 x 279mm, carry handles
Stock code
Brand
SKB
Model number
  • 1SKB-R2411
  • 1SKB-R
SKB 1SKB-R2411 STAND CASE Internal dimensions 591 x 279mm, carry handlesSKB 1SKB-R2411 STAND CASE Internal dimensions 591 x 279mm, carry handlesSKB 1SKB-R2411 STAND CASE Internal dimensions 591 x 279mm, carry handles
Order
/
each (ex. VAT)
Ordered on demand, available in 1‑2 months. Need it sooner? Call us
SKB CASES - Hardware Cases
1SKB-R Roto-Moulded Stand Cases
1SKB-R2411 1SKB-R2907 1SKB-R3411W 1SKB-R3709W 1SKB-R4111W 1SKB-R4209W 1SKB-R4611W 1SKB-R5011W
Exterior length 673mm 819mm 972mm 1041mm 1156mm 1229mm 1264mm 1378mm
Exterior height 324mm 241mm 330mm 286mm 337mm 286mm 337mm 330mm
Exterior width 356mm 273mm 362mm 324mm 362mm 311mm 368mm 368mm
Interior length 591mm 711mm 864mm 933mm 1048mm 1105mm 1175mm 1276mm
Interior width 279mm 197mm 286mm 254mm 286mm 241mm 279mm 286mm
Lid depth 64mm 114mm 165mm 171mm 165mm 165mm 171mm 165mm
Base depth 527mm 597mm 699mm 762mm 883mm 940mm 1003mm 1111mm