CANFORD ES4154003/O DESKTOP SURFACE Pod 3U, solid door, 400mm deep, Oak
Stock code
Brand
Canford
Model number
  • ES4154003/O
GTIN
Colour
  • OakOak
CANFORD RACKS - ES415 Series - 19 Inch desktop cabinets - Acrylic and solid doors - Wooden
Product variations
Wall racks See CANFORD RACKS - ES414 Series - 19 Inch wall racks - Wooden
Desktop racks See CANFORD RACKS - ES415 Series - 19 Inch desktop racks - Wooden
For applications that require deeper equipment, such as amplifiers, a 500mm deep version is available. These versions come complete with front and rear mounting-profiles. As standard, they are supplied with the front mounting profiles recessed 60mm and the rear recessed 5mm, providing 435mm of useable space.