CANFORD CABLE NL2FXX-W-S-NL2FXX-W-S-GPS2-1.5-2m, Black
Stock code
Brand
Canford
Model number
  • NL2FX-NL2FX-GPS2-1.5-2m
GTIN
Colour
  • BlackBlack
CANFORD SPEAKON - SPEAKON CABLES, LOUDSPEAKER
Each individual cable is described in detail by the use of an abbreviated sequence in the form:
Canford Cable - 1st connector - 2nd connector - cable type - cable length - cable colour.
NL2FXX-W-S Neutrik 2 pole loudspeaker cable connector, 6-12mm 43-0031
NL4FXX-W-S Neutrik 4 pole loudspeaker cable connector, 6-12mm 43-0041
NL4FXX-W-L Neutrik 4 pole loudspeaker cable connector, 10-16mm 43-0042
GPS2-0.75 GPS 2 core 0.75mm sq. loudspeaker cable 34-270
GPS4-0.75 GPS 4 core 0.75mm sq. loudspeaker cable 34-274
GPS2-1.5 GPS 2 core 1.5mm sq. loudspeaker cable 34-280
MCS2 MCS 2 core 2.5mm sq. loudspeaker cable 33-200
MCS4 MCS 4 core 2.5mm sq. loudspeaker cable 33-450
MCS-HD2 MCS-HD 2 core 4mm sq. loudspeaker cable 33-270
MCS-HD4 MCS-HD 4 core 4mm sq. loudspeaker cable 33-470